PRAGUE PRIDE / HOT CHOCOLATE WORLD MUSIC STAGE
13.8.2016 / 14 - 22 / LETNÁ

VYSTUPUJÍCÍ
Pavlína Matiová
Narodila se v Roudnici nad Labem a vystudovala Mezinárodní konzervatoř Praha, kde nyní působí jako pedagožka. Jako první Romka zpívala v Rudolfínu v Requiem pro Aušvic. V současné době hraje a zpívá v několika muzikálech v Praze.
 
Adriana Dráfiová alias Gitana
Popová zpěvačka pochází ze Slovenska. Proslavila se v talentové soutěži. Tleskalo jí publikum v Německu, Holandsku i ve Švýcarsku. Pro velký hlasový rozsah a černou barvu v hlase ji někteří hudební kritici označují za slovenskou Beyoncé. Zpívala například pro Tinu Turner, Davida Copperfielda či Claudiu Schiffer.
 
Crazy Goddess
Soubor CRAZY GODDESS vznikl z původní skupiny CRAZY LADIES, odštěpením třech účinkujících, kteří založili tuto skupinu, jako evoluční vývoj české travestie.
Svým pojetím a skladbou účinkujících je tato skupina ojedinělá v ČR, a svoji exkluzivitu podporuje netradiční travestie show, která se orientuje na pobavení publika, a ne na pouhou nudnou módní přehlídku. Přímými členkami souboru jsou slečna JULIA LANDIS a VLASTA WILD .
 
DJ GypsyROBOT
Pochází z Maďarska. V současné době žije a pracuje na Ibize. Do Prahy přiveze smršť romské hudby, gipsy latino, jazz a world music.
DJ GADJO.CZ ( radio 1 ) feat. HADASH ( live saxofon )
Legendární selektor pražského Rádia 1 a jeden z pionýrů world music scény v čechách na naší barevnou world music stage prostě patří. Spolupřipravuje respektovaný ethno pořad Všechny Hudby Světa. Toto léto vystoupil opět v klubech v Berlíně, Londýně, Dublině nebo včera večer na party v Hamburku. Mohli jste ho vidět jak na pódiích velkých festivalů tak v programu zavedených klubových nocí. Žánrova drzost a hudba s duší, napsal o jeho spontánním radostném vystoupení kultovní slovenský festival Pohoda.

 
The Fellas
Akustická kapela The Fellas slaví úspěchy především díky typickému akustickému zvuku a energickým živým koncertům. Od roku 2008 odehrála přes pět stovek vystoupení v Česku i Evropě. Vzestup kapely The Fellas zaznamenala i Akademie populární hudby, která je zvolila Objevem roku 2011 (pod původním jménem Goodfellas).
Erika Fečová band
Známá zpěvačka z kapely Navigators. Studovala populární zpěv na Pražské konzervatoři. V roce 2015 vydala své druhé album s názvem „Go for it“. 
 
Jan Bendig
V roce 2009 se Jan přihlásil do pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar televizí Nova a Markíza, kde zaujal nejen svým talentem, ale i přirozeným a bezprostředním projevem. Nakonec postoupil až do 7. finálového kola a umístil se tak na 4. místě. V roce 2016 vydal album s názvem „Příběh“.
 
Le čhavendar
Le čhavendar znamená v romštině „Od chlapců“. Kapela pochází z Rokycan a byla založena v létě roku 2000. V roce 2001 si kapely všimla zpěvačka a producentka Ida Kelarová, která kapelu pozvala na první velký festival - Gypsy Celebration, kde kapela sklidila veliký úspěch. V roce 2002 nám právě Ida Kelarová produkuje naše první CD s názvem Le Chavendar. 
 
Elis
Elis alias Eliška Mrázová je česká zpěvačka a skladatelka.
V roce 2014 se stala vítězkou v anketě Český slavík Mattoni v kategorii Objev roku. Jejímu zpěvu dominuje především moderní americký feeling, v jejích písních ale najdete i ohlasy reggae rytmů nebo latiny. To vše dělá z jejího sólového debutu Shubidu pestrou nahrávku, která dokazuje, že se na české populární scéně objevil výrazný talent.
 
IPEK
The Berlin-Istanbul-based turkish-german dj/producer/compiler İpek İpekçioğlu influenced with her eclectic music and characteristic mixes the multilayered Berlin club scene during the 90ies. Widespread magazine Zitty acknowledged exactly this when they ranked DJ İpek İpekçioğlu as one of Berlin’s most important cultural contributors. Berlin based queer DJ has developed herself into an exclusive Berlin export article, visiting festivals and clubs all over the world: New York, the desert Sahara of Mali, Salvador de Bahia, Stockholm, Marseille, Los Angeles, Istanbul, Novosibirsk, St.Petersburg, Glasgow, Cairo, Sana’a or Shanghai . She has toured in Spain with Ojos de Brujos and has made exclusive tours throughout China. In Stockholm, İpek is much longed for as annual host DJ at the RE:Orient festival. The Swedish queer magazine QX selected her hippest DJ in Europe, and the Londeners seems to agree, ‘cause in the World Beat DJ Competition at Electrowerk in they voted her the winner. Undisputedly, DJ İpek İpekçioğlu has earned herself a reputation in the heterogeneous landscape of international nightlife.
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
Copyright ©2017, AraArt, z.s.