Komunitní zmocňování


Obsah: Obsah semináře se soustředí na zprostředkování forem komunitní práce a komunitního organizování zejména na úrovni zmocňování a posilování aktivní participace obyvatel na rozvoji a zkvalitňování života komunity/obce. Upřesněním zásad a principů předmětných témat formou případových studií účastnická skupina lépe porozumí systému plánování aktivit na komunitní a/nebo lokální úrovni.

Časová dotace semináře: 3 hod.  
Seminář je vhodný pro: pracovníci*pracovnice sociálních a komunitních služeb, podpůrných a rozvojových programů nebo aktivit  vzdělávacího, výchovného, osvětového charakteru, nebo jiné pomáhající profese.  

Maximální počet účastníků: 20- 25 osob
Forma: prezenčne / online 


Cena:  6000 Kč

Komunitní zmocňování jako nástroj podpory participace



Obsah: Školení je primárně určeno pro lidi pracující v síti poskytovatelů služeb a lidi, kteří provádějí vzdělávací, osvětové nebo jiné podpůrné programy a aktivity zaměřené na osoby žijící ve zranitelem nebo sociálně vyloučeném prostředí. Programový rámec školení se věnuje principům uplatňování partnerského a spolupracujícího přístupu ke klientovi/klientce, nástrojům a formám zmocňování, postupům zavádění integrovaných služeb a programů do místní komunity přes znalosti jejich potřeb, analýzu, společné plánování, prioritizaci aktívne zapojenie miestneho obyvateľstva ako aktérov zmeny.  

Časová dotace: 16 hod.  
Seminář je vhodný pro: pracovníci*pracovnice sociálních a komunitních služeb, podpůrných a rozvojových programů nebo aktivit  vzdělávacího, výchovného, osvětového charakteru, nebo jiné pomáhající profese 

Forma: prezenčne
Maximální počet účastníků: 20- 25 osob

Cena:  25 000 KČ + náklady na cestovné,
 
Lektorka: Mgr. ANDREA BUČKOVÁ 
Vystudovala sociální pedagogiku. Inkluzivním politikám a tématu odstraňování nerovností Romů a Romek se profesně věnuje více než 20 let. Dlouhodobě působila ve strukturách státní správy na Slovensku. V roce 2007 získala ocenění Woman of Courage, které uděluje velvyslanectví USA ženám za mimořádnou odvahu při prosazování lidských práv, prosazování rovnosti žen a sociálního pokroku. Má expertízu v oblasti evropských strukturálních fondů, v inkluzivních politikách obzvláště ve vztahu k romské menšině a tvorbě strategických a koncepčních dokumentů včetně mechanismů monitorování a hodnocení. Aktuálně je programovou manažerkou ARA ART - SK. Pracuje jako advokační a analytická pracovnice a fundraiserka v ARA ART z.s., je bývalou zmocněnkou vlády SR pro romské komunity.