Mezinárodní romská LGBTQ+ platforma

ARA ART v roce 2015 uspořádala historicky první mezinárodní romskou LGBTQ+ konferenci, která vyústila v přijetí tzv. Pražské deklarace. Konference se účastnili lidé z celé Evropy tak mimo ni. Tato deklarace se stala hlavním podkladem pro vznik mezinárodní platformy.
Pražská deklarace je dokument, který formuluje klíčové otázky, problémy a potřeby romské LGBTQ+ menšiny. Organizace ARA ART se stala iniciátorem a  zakládajícím členem Romské LGBTQ+ platformy - volného mezinárodního sdružení jednotlivců a organizací věnujících se romské LGBTQ+ menšině. 
Platforma reaguje na potřeby romských LGBTQ+ lidí a reflektuje je. Své odborné poznatky přenáší na Evropskou úroveň a snaží se je implementovat přímo do politiky Evropské unie. Věnuje se  také budování podpůrných struktur a sítí, monitoruje práva romské LGBTQ+ menšiny a bojuje proti její diskriminaci na národní i evropské úrovni. V neposlední řadě poskytuje prostor pro sdílení informací a dobrých praxí.
                             

 
 
 
                               


                    
 

Interaktivní mapa

Chcete se také stat členem naší platformy? Napište nám.

Chcete


Zajímá vás, co se děje zajímavého ve světě romské LGBTQ+ komunity? Nechte nám e-mail a my vám dáme vědět.

Údaje, které nám poskytnete na tomto formuláři, použijeme na zasílání novinek a informací o našich akcích.
Kdykoliv se můžete odhlásit kliknutí na odkaz v patičce každé zprávy. Vaše údaje budeme chránit. Více informací o našich zásadách ochrany osobních údajů, najdete na našich stránkách. Vyplněním formuláře a kliknutím na tlačítko souhlasíte, že můžeme zpracovávat Vaše údaje v rámci těchto podmínek.