Ana Jovanovic 

Aně Jovanovic je 33 let a žije v Novém Sadu se svou matkou a nevlastním otcem. Zajímá se o umění Dragu (jedná se o umění tance, líčení a vystupování), nejen že ji to baví, ale také jí to pomohlo najít sílu vyjít ze své komfortní zóny a být ženou, kterou je teď. Ana také popisuje Drag jako formu umění a v jejím případě jí pomohl cítit se lépe před přeměnou.

Když Ana vyrůstala, ráda si hrála s panenkami, nosila věci od maminky a chovala se jako dívka. Její matka s tím nikdy neměla problém, ale když se vdala, jejímu nevlastnímu otci se nelíbilo, jak se Ana chová, a tak její matka řekla Aně, aby se tak přestala chovat, protože takhle by se kluci chovat neměli. Vždy věděla, že je dívka, ale předstírala a skrývala všechny své emoce. Během svých 20 let prošla drsnou dysforií a byla ve svém těle nešťastná.
 
 
V roce 2013 měla Ana autonehodu, která naštěstí nebyla tak hrozná, ale v důsledku šoku ztratila hlas. Její matka si všimla, že byla poslední dobou depresivní a jiná. Mezitím, když se Ana zotavovala z nehody, začaly mluvit o jejich pocitech. Její matka jí řekla: "Prosím, řekni mi, jestli jsi gay, vím, že ztráta hlasu není jen kvůli autonehodě." Anina odpověď byla, že není gay, ale že je trans woman. I když ji její matka přijala, stále používá její mrtvé jméno (jméno, které dostala, když se narodila na základě pohlaví). Na druhou stranu, její nevlastní otec o tom ještě neví, ale protože bydlí v Anině bytě, brzy si toho všimne, takže je jen otázkou času kdy. Její matka také odmítá mluvit o přeměně své dcery s jinými rodinnými příbuznými nebo přáteli.

Po autonehodě Ana věděla, že s tím musí něco udělat a být konečně šťastná ve svém vlastním těle. V roce 2019 začala pracovat v LGBT neziskové organizaci, kde se o rok později rozhodla oznámit, že zahajuje proces proměny. Až poté to oznámila přátelům a rodině. Pro Anu to byl těžký proces, byla diskriminována nejen v romské komunitě, protože je trans žena, ale i v LGBT komunitě, že je Romka. I když je to pro Anu stále těžký proces, rozhodla se, že bude skutečně tím, kým vždy chtěla být.