Je jim třináct a už přemýšlejí o sebevraždě. Jaké je být gay a Rom současně? Reportáž Petry Dvořákové z Deníku Referendum

August 07, 2020

O sexuálních menšinách se mezi Romy mluví teprve posledních deset let. Dlouholetá tabuizace sexuality má pro romskou LGBT menšinu mnoho důsledků: někteří svou orientaci potlačili a založili rodinu, jiní byli z rodiny vyloučeni.

2. ročník připomínkové akce Leperiben: My nezapomínáme!

July 31, 2020

„Je úkolem mé generace ukázat, jaké utrpení si romský národ zakusil během druhé světové války. Upozornit na toto období dějin beru jako svou povinnost,“ dodal Tišer.

Romové letos oslaví svůj den on-line Galavečerem Z obýváku do obýváku

April 06, 2020

V časech pandemie se přiblížil i 8. duben, tedy datum, na které připadá Mezinárodní den Romů. Po pěti letech se ale pražské slavnosti budou muset obejít bez několikadenního festivalu i bez slavnostního Galavečera, který se měl i letos konat v divadle Archa.

David Tišer & Jelena Silajdžič o romštině

November 08, 2019

Rozhovor o spolupráci organizací ARA ART a Slovo 21 nad letošními oslavami Mezinárodního dne Romského jazyka, který uspořádali v 6 městech České republiky.

Mezinárodní den romského jazyka připomenou v šesti městech romští autoři veřejnou četbou svých děl

November 03, 2019

Na úterý 5. listopadu připadá Mezinárodní den romského jazyka. Sdružení Ara Art vůbec poprvé připravilo ve spolupráci s organizací Slovo 21 jeho oslavy – v šesti českých městech budou probíhat autorská čtení z literárních děl romských autorů a autorek.

ZÁZNAM Leperiben: My nezapomíme!

August 01, 2019

Záznam pietní akce s názvem Leperiben: My nezpomínáme na pražském Náměstí Míru ze dne 2.8.2019

Leperiben: My nezapomínáme - připomínka Dne romského holocaustu

August 01, 2019

V pomoci ormské LGBT menšině si bere svět inspiraci v Česku

August 04, 2019

polek Prague Pride volí od minulého roku osobnosti, které jedou v čele průvodu, jímž každoročně vrcholí akce. Jde o největší uznání LGBT aktivistům a aktivistkám za významné přispění a rozvoj LGBT komunit. Tuto sobotu mezi nimi bude i David Tišer, jeden z prvních Romů, který veřejně přihlásil k tomu, že je gay. Od té doby absolvent romistiky se svou organizací ARA ART šíří osvětu a pomáhá romské LGBT menšině. 

Kale, Gitana, Martina Balogová, David Kraus s Gypsy Brothers a další. Ve čtvrtek začíná v Plzni festival Ara Fest

July 01, 2019

Již potřetí se v Plzni uskuteční pod taktovkou organizace AraArt festival Ara Fest, který chce představit romskou i neromskou kulturní scénu širší veřejnosti. Na koncertech se představí hned několik známých tváří, které propojují svět majority a Romů. Vystoupí zde totiž nemálo romských interpretů, jejichž jména nejsou neznámá ani pro diváky komerčních televizí. V Plzeňském kraji žije odhadem 30 tisíc Romů, kteří až do založení Ara Festu neměli ve svém regionu žádný kulturní svátek.

ZÁZNAM: David Tišer a Karel Karika převzali Cenu Františka Kriegla

April 08, 2019

Nadace Charty 77 udělila letošní Cenu Františka Kriegla Karlu Karikovi a Davidu Tišerovi. Oba podle nadace bojují za lidská práva a rovnoprávnost a za práva Romů, bezdomovců a sociálně vyloučených. Cenu pojmenovanou po československém komunistickém politikovi, který v roce 1968 jako jediný nepodepsal Moskevský protokol, uděluje nadace za projevy občanské statečnosti.

1 / 4

Please reload

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
Copyright ©2017, AraArt, z.s.