Denisa

Tentokráte si pojďme představit mladou ženu, která se rozhodla svůj život nežít podle představ svých blízkých, ale být šťastná a milovat tak, jak si představuje ona. 
Denisa se narodila jako jedináček do tradiční romské rodiny v Ústeckém kraji. Vychovala ji ale jen maminka. Sama o sobě říká, že byla studijní typ. Nikdy neměla žádnou větší poznámku, nebo průšvih a vše probíhalo standardně. 
Když Denisa vyrůstala, nejraději se stýkala s kluky, cítila, že patří více do jejich skupiny. Nemyslela by si o sobě, že se jí líbí dívky, jen si myslela, že s nimi nemá nic společného. V době dospívání začala chodit s klukama, ale nebylo to nic vážného. Vážnější vztah s klukem však přišel, když jí bylo 20 let. Její přítel požádal o ruku a ona řekla ano. Přesto, když byli zasnoubení, začala přemýšlet, jestli může milovat, protože se snažila k němu něco cítit, ale nikdy se neobjevily.

Jednoho dne ji jeden z jejích přátel pozval na skleničku. Dali si pár drinků a užívali si večer. Když Denisa přišla domů, na svého přítele nijak nemyslela, byla jen ráda, že se spolu dobře baví. Příště ji její přítel pozval na drink. Zatímco se dívali na film, její přítel ji políbil. Denisa se vyděsila a utekla. Cestou domů byla zmatená a vyděšená, protože se jí líbil ten pocit, když ji líbala jiná dívka.
 

 
Uvědomila si, že ji přitahují ženy a nemůže si vzít svého snoubence. Byla zdrcená, protože věděla, že celá rodina bude naštvaná. Více o tom mluvila se svou kamarádkou a našla sílu to říct rodině. Jak předpověděla, její rodina to nesla tak špatně, že s ní nechtěli mluvit a přesto chtěli, aby se sňatek uskutečnil. Netrvalo jim to tak dlouho a přijali ji.

Dala se dohromady s přítelem a nastěhovali se k sobě. Měli spolu tříletý vztah, ale bohužel jim to nevyšlo. Ale je vděčná za tuto zkušenost, protože se naučila, že může milovat, ale prostě neměla správné pohlaví.

Denisa zvládla vedle životních těžkostí a hledání sexuální identity také vystudovat magisterské studium a nyní pracuje jako úřednice.